Stovyklų aprašymas

Vasara vaikams ir paaugliams yra pats geriausias laikas ilsėtis, mėgautis kokybišku tarpusavio bendravimu ir puiki proga susirasti naujų draugų. Laisvųjų krikščionių bendruomenės Lietuvoje tokią progą vaikams ir paaugliams suteikia organizuodamos vasaros stovyklas jau nuo 2005 metų. Pastebėta, kad vaikai buvę stovyklos dalyviais užaugę patys noriai prisijungia būti vadovų padėjėjais, o vėliau tampa ir vadovais. Stovyklos visada pasižymėjo vaikų ir paauglių gausa, jos baigdavosi ašaromis ir pažadais sugrįžti, tam kad vėl būtų galima susitikti ir praleisti gerą laiką kartu. Kuo šios stovyklos ypatingos?

  • Visa vaikų ir paauglių stovyklos programa vyksta gamtoje. Vadovas ir jo padėjėjas su 5-6 vaikais ar paaugliais gyvena specialiai stovyklavimui skirtose palapinėse, arba nameliuose. Vaikams teikiamas tik šviežias maistas. Berniukams ir mergaitėms atskirose patalpose yra įrengti tualetai (unitazai) bei dušai.
  • Stovykloje vadovaujamasi krikščioniškomis vertybėmis, kurios pastebimos per bendravimą vienas su kitu, t.y. rodoma pagarba vienas kitam, draugiškumas, rūpestingumas, dėmesingumas vienas kitam, paslaugumas, geras bendravimas, suteikiama galimybė vaikui būti unikaliu, bei per krikščioniškų temų analizavimą. Vaikai pagal tuometinės stovyklos temą supažindinami su krikščionybe per žmonių aprašytų Biblijoje gyvenimus.
  • Stovykloje savanoriškai tarnauja krikščionys vadovai ir jų padėjėjai, kurie turi patirties darbe su vaikais ir paaugliais. Vaiko gerovė ir asmeninis bendravimas jiems yra svarbiausias.
  • Stovykloje dienotavarkė yra sudaryta pagal vaikų ir paauglių poreikius: yra ramus laikas asmeniniam poilsiui, aktyvus laikas komandiniam sportui, maudymosi laikas atsigaivinimui, valgymo laikas (maistas teikiamas 5 kartus per dieną), laikas prie laužo bendravimui, laikas hobiams kūrybiškumui skatinti. Stovyklos metu rengiamas vakarinis ar naktinis žygis, pažintinės išvykos.
  • Šios stovyklos ypatingos ir skiriamu dėmesiu bei pagarba vaikams ir paaugliams atsižvelgiant į jų unikalumą bei tuo, kad visos savaitės trukmės užimtumas stovykloje į kurią visi noriai grįžta yra siūlomas už prieinamą kainą.

Stovyklų tikslas: padėti vaikams patirti tikrą bendravimo džiaugsmą ir sudaryti galimybes pažinti Dievą.

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>