2009m. vaikų stovykla

Liepos viduryje į Tytuvėnuose įrengtą palapinių stovyklą rinkosi „indėnai“ iš įvairių Lietuvos vietovių. Mat čia visą savaitę vyko „Didysis indėnų suvažiavimas“. Į jį atvyko 73 vaikai nuo 7 iki 13 metų, dalyvavę programoje „Indėnai“. Kartu su vaikais atkeliavo ir gyventojai iš tikros indėnų žemės – Kanados krikščionių jaunimo organizacijos atstovai. Sample ImagePirmą dieną visi pasiskirstė į indėnų gentis ir stovykloje sumirgėjo genčių spalvos bei suskambėjo dakotų, šajenų, navajų, apačių, šerokių šūkiai. O Didžiojo samčio (virtuvės) gentis visus pakvietė į didžiulio torto su fejerverkais skanavimą. Kanadiečiai šmaikščiai ir tikroviškai supažindino su indėnų istorija, gentys pristatė save kitiems dalyviams. Vakare rinkome draugiškiausią gentį.

Išbandę šaltą naktį „bulių guoliuose“, rytą pasitikome žvalūs ir linksmi. Skanūs pusryčiai ir per visą savaitę sotus ir labai skanus maistas visai nepriminė, kad esame ne savo namuose. Kas rytą indėnai rinkosi į didįjį vigvamą (palapinę) klausytis apie Didžiąją dvasią (Dievą) – kaip Jėzus nuramino audrą, išgydė sergančius, rinkosi mokinius, kaip ganytojas ieškojo pražuvusios avytės ir kaip didysis indėnų vadas visą save atidavė Jėzui, nes Jėzus jam atleido nuodėmes ir suteikė amžinąjį gyvenimą. Prie laužo indėnai klausėsi kanadietės ir lietuvės Simonos liudijimų, kaip Dievas pakeitė jų gyvenimus, kai jos pakvietė Jėzų į savo širdis. Išgirdę kvietimą tapti Dievo vaikais, apie 10 vaikų pasitikėjo Jėzumi ir pakvietė Jį į savo širdis. Džiaugsmas pripildė mūsų širdis ir išsiliejo nuostabiomis šlovinimo giesmėmis į žvaigždėtą dangų. Rodės, kad mūsų ir dangaus giesmės susilieja kartu – taip gera buvo šlovinti mūsų Viešpatį.

Nors oras ypatingai nelepino, bet po Giliaus ežerą kasdien sklido besimaudančių indėnų balsai. Išsimaudę indėnai traukdavo į žygius: dalyvavo pėdsekių rungtyje, varžėsi estafetėse, o įveikę didžiojo kanjono kliūčių ruožą buvo apdovanoti diplomais ir vertingomis dovanomis.

Sample ImageIndėnai ne tik geri sportininkai, bet ir puikūs meistrai: kokius nuostabius paveikslus tapė, vėrė gražias apyrankes, darė įvairius dirbinius ir net televizijos laidą „Indėnų pasaulyje“ vedė. Į indėnų suvažiavimą atvyko iliuzionistas, pamokęs indėnus įvairių triukų ir pats demonstravęs retus sugebėjimus.

Paskutinį vakarą, žiūrėdami stovyklos nuotraukas, kai kurie indėnai net apsiašarojo – kaip greitai prabėgo savaitė, kaip sunku skirtis su naujais draugais. „Kada galima užsirašyti į kitų metų stovyklą?“, „Man jau bus 14 metų ir vaikų stovykloje negalėsiu dalyvauti. Kaip galėčiau tapti vadovo padėjėju ir atvykti į stovyklą?“, „Aš labai norėčiau draugauti su vaikais ir vadovų padėjėjais (paaugliais) ir po stovyklos?“ O viena mama primygtinai prašė jau dabar užrašyti vaikus į kitų metų stovyklą – kad tik nepritrūktų vietų.

Ačiū Dievui už puikią stovyklą, ačiū visiems stovyklautojams ir vadovams. Iki susitikimo kitais metais!

Kelios nuotraukos iš LKB vaikų stovyklos 2009:

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Visus vaikus kviečiame į sekmadienio mokyklėles, kurios pradės veikti rugsėjo mėn. Ten susitiksime su draugais, kitais stovyklautojais ir kartu bendrausime, žaisime ir klausysimės istorijų iš Biblijos.

Rašyti atsakymą

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>